اسکلت های انسان و برده اش که قصد فرار از فوران را دارند کشف شد

مقامات پارک باستان شناسی در ایتالیا روز شنبه گفتند که بقایای اسکلتی آنچه که تصور می شود یک مرد ثروتمند و برده مرد او بود که قصد داشت از مرگ فوران کوه وزوویوس فرار کند ، در 2000 سال پیش در پمپئی کشف شد.

بخشهایی از جمجمه و استخوانهای این دو نفر هنگام حفاری ویرانه هایی که در گذشته ویلائی زیبا با نمای پانوراما از دریای مدیترانه در حومه شهر روم باستان بود و در اثر فوران آتشفشان در سال 79 میلادی تخریب شده بود ، پیدا شد.

این همان منطقه ای است که در سال 2017 یک اصطبل با بقایای سه اسب مهار شده حفاری شده است.

بازیگران آنچه که تصور می شود یک مرد ثروتمند و برده مرد او بوده اند که تقریباً 2000 سال پیش از فوران آتشفشان وزوو فرار کرده اند. (AP)
جزئیات بازیگران یکی از دو بدن. اعتقاد بر این است که یکی مرد ثروتمندی در سن 30 یا 40 سالگی و دیگری برده مرد او بوده است. (AP)

مقامات پمپئی گفتند که این افراد ظاهرا از سقوط اولیه خاکستر از کوه وزووی فرار کردند و سپس در اثر انفجار آتشفشانی قدرتمندی که صبح روز بعد رخ داد ، جان باختند.

مقامات پمپئی در بیانیه ای گفتند که انفجار بعدی “ظاهراً از بسیاری نقاط به منطقه حمله کرده و قربانیان را در خاکستر دفن کرده است.”

آنها گفتند که بقایای دو قربانی ، در پشت یکدیگر خوابیده و در لایه خاکستر خاکستری با عمق حداقل دو متر پیدا شده است.

همانطور که در هنگام کشف بقایای دیگر در سایت پمپئی انجام شد ، باستان شناسان گچ مایع را در حفره ها یا خالی ریختند ، که توسط اجساد در حال پوسیدگی در خاکستر و پوکه که از آتشفشان نزدیک ناپل امروزی باریده و تخریب شده است ، باقی مانده است. سطوح بالای ویلا.

بقایای مردان در یک کریپتوپورتیکوس که در زیر یک ویلا قرار دارد پیدا شده است ، جایی که گفته می شود این مردان به دنبال پناه گرفتن از فوران بوده اند. (AP)

ماسیمو اوسانا ، باستان شناس ، مدیرکل باستان شناسی ، گفت: این روش که در دهه 1800 پیشگام بود ، نه تنها از شکل و موقعیت قربانیان در مرگ و میر ، بلکه باعث می شود بقایای “مانند مجسمه به نظر برسد”. پارک تحت صلاحیت وزارت فرهنگ ایتالیا فعالیت می کند.

با توجه به استخوان های جمجمه و دندان ها ، یکی از این افراد جوان ، احتمالاً 18 تا 25 ساله ، با ستون فقرات با دیسک های فشرده بود.

این یافته باستان شناسان را به این فرضیه سوق داد که او مرد جوانی است که مانند یک برده کار دستی انجام داده است.

مرد دیگر دارای ساختار استخوانی محکمی بود ، به ویژه در ناحیه قفسه سینه ، و دستانش را روی سینه و پاهای خود را خم کرد و از هم گشود. مقامات پمپئی گفتند که وی 30 تا 40 ساله بوده است.

مقامات گفتند كه تكه هايي از رنگ سفيد در نزديكي صورت مرد ، كه احتمالاً بقاياي ديوار فوقاني فرورفته است ، پيدا شده است.

هر دو اسکلت در یک اتاق کناری در امتداد یک دالان زیرزمینی یا معبر پیدا شده است که در دوران روم باستان با عنوان Cryptoporticus شناخته می شد و به سطح بالایی ویلا منتهی می شد.

این همان منطقه ای است که در سال 2017 یک اصطبل با بقایای سه اسب مهار شده حفاری شده است. (AP)

اوسانا گفت: “قربانیان احتمالاً به دنبال پناهگاه در cryptoporticus ، در این فضای زیرزمینی بودند ، جایی كه آنها تصور می كردند از آنها بهتر محافظت می شود.”

در عوض ، اوسانا گفت ، در صبح 25 اکتبر سال 79 میلادی ، “ابر درخشنده ای (از مواد آتشفشانی) به پمپئی رسید و … هر کسی را که در مسیر خود قرار گرفت ، کشت.”

بر اساس برداشت از چین های پارچه ای موجود در لایه خاکستر ، به نظر می رسید که مرد جوان یک لباس کوتاه و چین دار ، احتمالاً از پشم پوشیده است. به نظر می رسید مقتول بزرگتر علاوه بر پوشیدن لباس ، روی شانه چپ خود مانتو نیز داشته است.

کوه وزووس یک آتشفشان فعال را دوباره کار می کند.

در حالی که کاوش ها در محوطه نزدیک ناپل ادامه دارد ، در حال حاضر با اقدامات ملی ضد COVID-19 گردشگران از پارک باستان شناسی منع می شوند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>