راننده کامیون در مورد توطئه 400 کیلوگرمی کوکائین بی گناه شناخته شد

مردی متهم به رانندگی با کامیون خود از ملبورن هیئت منصفه برای جمع آوری بیش از 400 کیلوگرم کوکائین خالص در کوئینزلند شمالی بی گناه شناخته شد.

عثمان الحولی، 35 ساله، هنگامی که پلیس کامیون او را در نزدیکی Mareeba پارک شده در ژوئیه 2020 پیدا کرد – در همان روزی که یک هواپیمای مملو از مواد مخدر در پاپوآ گینه نو سقوط کرد، دستگیر شد.

الحولی به پلیس گفت که فردی به نام «پروفسور» او را به قیمت 10000 دلار استخدام کرد تا تقریباً 3000 کیلومتر رانندگی کند و کیسه های پول نقد را جمع آوری کند.

با این حال، پلیس ادعا کرد که الهولی بیش از سه روز رانندگی کرده بود تا 141 میلیون دلار کوکائین را از هواپیمایی که قرار بود از PNG به مقصد برسد، بردارد.

عثمان الحولی پس از متهم شدن به رانندگی 3000 کیلومتری برای جمع آوری یک محموله 141 میلیون دلاری بی گناه شناخته شد. (تصویر AAP/جونو سرل)

کرون می گوید که پس از سقوط هواپیمای عازم Mareeba که در حال تلاش برای بلند شدن از باند هوایی PNG از راه دور بود، داروها هرگز وارد نشدند.

به گفته هیئت منصفه دادگاه عالی بریزبن، گمان می رود این عملیات توسط یک سندیکا متشکل از یک گروه کلمبیایی و مافیای ملبورن اداره می شد.

تونی کیمینز، وکیل مدافع، گفت که پیک یک “پرواز سیاه” قبلی از PNG در ژوئیه 2020 در بازداشت بود.

او پیشنهاد کرد که سندیکا در سال 2020 یک پیک “فریب” استخدام کند، یک پوست تمیز که به کنترل های مرزی محدود شده با کووید مشکوک نمی شود.

کیمینز گفت که الهولی یک مسلمان مؤمن و با شخصیت خوب بود که از مواد مخدر متنفر بود و “روح خود را نمی فروخت” تا یک پیک کوکائین باشد.

به گفته دادگاه، ال هولی به پلیس گفت که او برای “10000 دلار زشت” توسط فردی به نام پروفسور برای انداختن گچ تخته در کوئینزلند استخدام شده است.

با این حال، او در مسیر گفت که وظیفه دیگری به او داده شد.

الحولی گفت که به او گفته شده بود که “کیسه های پول نقد” را جمع آوری می کند و آنها را در جعبه های مخفی بریده شده در گچ تخته در کامیون خود قرار می دهد و سپس به ملبورن باز می گردد.

دانیل کاروانا، دادستان ولیعهد، گفت که پس از دریافت یک تلفن رمزگذاری شده برای یک سفر بین ایالتی لحظه آخری که کیسه هایی را در مخفیگاه ها حمل می کرد، “در اعماق وجود” می دانست که مواد مخدر دخیل است.

هیئت منصفه حدود چهار ساعت طول کشید تا الحولی را به دلیل تلاش برای در اختیار داشتن یک داروی وارداتی غیرقانونی تحت کنترل مرزی بی گناه تشخیص دهد.

اینجا ثبت نام کنید برای دریافت خبرنامه های روزانه و هشدارهای اخبار فوری، مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.
پست جدید  تمام چیزی که باید در مورد سرطان سینه بدانید! مجله علمی خبری داروخانه آنلاین