رهبر حزب سوگند به اتهام توطئه برای حفظ ترامپ در قدرت به ۱۸ سال زندان محکوم شد

استوارت رودز، بنیانگذار و رهبر حزب سوگند، روز پنجشنبه به دلیل رهبری یک توطئه گسترده برای حفظ رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ در قدرت پس از شکست در انتخابات 2020 به 18 سال زندان محکوم شد.

این حکم اولین حکمی است که در بیش از یک دهه گذشته برای توطئه فتنه انگیز صادر شده است.

آمیت مهتا، قاضی منطقه، پیش از صدور حکم گفت: «آنچه که ما مطلقاً نمی‌توانیم داشته باشیم، گروهی از شهروندان است که – چون نتیجه انتخابات را دوست نداشتند و معتقد نبودند که قانون آنطور که باید رعایت شود – انقلاب می‌کنند.» جمله.

استوارت رودز، رهبر تیم نگهبانان سوگند
استوارت رودز، رهبر گروه محافظان سوگند، روز پنجشنبه به دلیل رهبری توطئه برای نگه داشتن رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ در قدرت پس از شکست در انتخابات 2020 به 18 سال زندان محکوم شد. (آرون سی دیویس / واشنگتن پست / گتی ایماژ)

مهتا گفت: «به جرات می‌گویم آقای رودز – و من هرگز این را به کسی که محکوم کرده‌ام نگفته‌ام – شما یک تهدید و خطر دائمی برای دموکراسی ما و ساختار این کشور محسوب می‌شوید».

قاضی افزود: به جرأت می‌توانم بگویم که همه ما با نزدیک شدن به انتخابات نفس‌های جمعی خود را حبس می‌کنیم. آیا دوباره 6 ژانویه دیگر خواهیم داشت؟ باید دید.

مهتا گفت رودز، 58 ساله، ابراز پشیمانی نکرده و همچنان یک تهدید است.

قاضی گفت: «توطئه فتنه‌انگیز، وقتی این دو مفهوم را در نظر بگیرید و کنار هم بگذارید، یکی از جدی‌ترین جنایاتی است که یک آمریکایی می‌تواند مرتکب شود.» استفاده از زور علیه دولت توهین است. این توهین به مردم کشور ما است.

استوارت رودز، بنیانگذار مرکز سوگند نگهبانان، در جریان تجمعی در خارج از کاخ سفید در واشنگتن، 25 ژوئن 2017، سخنرانی می کند.
این حکم اولین حکمی است که در بیش از یک دهه گذشته برای توطئه فتنه انگیز صادر شده است. (عکس AP/ سوزان والش)

اوایل روز پنجشنبه، مهتا حکم داد که اقدامات رودز به عنوان تروریسم داخلی است.

مهتا گفت: «او بود که دستور می داد.

او کسی بود که تیم‌ها را در آن روز سازماندهی کرد. او دلیل حضور آنها در واشنگتن دی سی بود. نگهبانان سوگند در آنجا نبودند اما برای استوارت رودز، فکر نمی‌کنم کسی خلاف این را ادعا کند. او کسی بود که دستور رفتن داد و آنها رفتند.»

رودز در ماه نوامبر توسط هیئت منصفه در واشنگتن دی سی در یک محاکمه جنایی تاریخی که آزمونی برای توانایی وزارت دادگستری در پاسخگو نگه داشتن آشوبگران 6 ژانویه و تایید استدلال های دادستان ها مبنی بر اینکه نقض ساختمان کنگره یک تهدید جدی است، به توطئه فتنه انگیز محکوم شد. به دموکراسی آمریکایی

اتهام توطئه فتنه‌انگیز به ندرت در قرن و نیمی که قانون و پیشینیان آن در کتاب هستند مطرح شده است.

هری دان، افسر پلیس کنگره آمریکا، که اوایل این هفته در مورد تجربه خود در 6 ژانویه شهادت داد، به CNN گفت که دونالد ترامپ باید “بعدی” باشد.

این طرح هنرمند، محاکمه استوارت رودز، رهبر سوگند را به تصویر می‌کشد، در حالی که او در برابر قاضی ناحیه ایالات متحده آمیت مهتا به اتهام توطئه فتنه‌انگیز در حمله 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن، 7 نوامبر شهادت می‌دهد. 2022.
رودز در نوامبر در یک محاکمه جنایی تاریخی توسط هیئت منصفه واشنگتن دی سی به توطئه فتنه انگیز محکوم شد. (دانا ورکوترن از طریق AP)

دان گفت: «این گامی به سوی پاسخگویی کامل است. وکلای او استدلال کردند که دونالد ترامپ ریشه مشکل است و من کاملا موافقم.

دان گفت: «من برای یافتن شادی یا جشن گرفتن در یک حکم 18 ساله مشکل دارم. “من معتقدم که نباید عدالت را جشن گرفت – باید انتظار داشت.”

ژولیت کایم، تحلیلگر امنیت ملی سی ان ان، گفت که این حکم باید “تاثیر وحشتناکی بر این گروه ها” داشته باشد، به ویژه با شروع فصل انتخابات ریاست جمهوری.

کیم گفت: «این جمله سخت، نگهبانان سوگند، پسران سرافراز، همه این سازمان‌ها را برای آنها سخت‌تر می‌کند، و به همان اندازه که مهم است، جمع‌آوری پول را برای آنها دشوارتر می‌کند.

دادستان به دنبال 25 سال

دادستان ها از مهتا خواسته بودند که رودز را به 25 سال زندان پشت میله های زندان محکوم کند و مجازات های تشدید شده برای تروریسم را اعمال کند.

دادستان کاترین راکوچی روز پنجشنبه گفت: «این تروریسم است.

رودز و دیگران: “این منفجر کردن مستقیم یک ساختمان یا گفتن به کسی نیست که یک ساختمان را منفجر کند، بلکه با توجه به خطر آسیب و ماهیت تاریخی تلاش برای جلوگیری از صدور گواهینامه یک انتخابات برای اولین بار در تاریخ آمریکا است.” او گفت که رهبران سوگند باید شدیدتر مجازات شوند.

شورشیان خشن وفادار به رئیس جمهور دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در 6 ژانویه 2021 در واشنگتن یورش بردند. (AP Photo/John Minchillo، فایل) (AP)

رودز، که متهم به رهبری ده‌ها نفر دیگر در یک توطئه هماهنگ شده بود که به محاصره ۶ ژانویه ختم شد، همچنین به دلیل ممانعت از روند رسمی و دستکاری اسناد مجرم شناخته شد.

از بین کسانی که رودز رهبری می کرد، 22 نفر قبلاً توسط هیئت منصفه یا اقرار مجرم بودن به جنایات مختلف فدرال محکوم شده اند. هشت نفر، از جمله کلی مگز، متهم همکار رودز، که اواخر پنجشنبه نیز محکوم خواهد شد، به توطئه فتنه انگیز محکوم شدند.

رودز ادعاهای نادرست در مورد انتخابات 2020 را تکرار می کند

رودز، قبل از محکومیت، گفت که او یک “زندانی سیاسی” است و قول داد که به “افشای جنایتکاران رژیم” در زندان ادامه دهد.

رودز در دادگاه به مهتا گفت: «می‌خواهم فقط با گفتن این که یک زندانی سیاسی هستم شروع کنم و مانند پرزیدنت ترامپ، تنها جرم من مخالفت با کسانی است که کشور ما را ویران می‌کنند.

رودز به مدت 20 دقیقه اتهامات مربوط به غیرقانونی بودن انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 را تکرار کرد و فریاد زد که “نمی‌توانست آن را تحت سوگند من کنار بگذارد” در طول خدمت سربازی‌اش و “نمی‌تواند قانون اساسی را نادیده بگیرد”.

رهبر مکرراً از اقدامات خود و پیروانش در 6 ژانویه دفاع کرد و گفت که “هیچ حافظ سوگند در هیچ یک از درگیری ها شرکت نکرد” و خشونت در کاپیتول “همه توسط افراد دیگر انجام شد.”

رودز گفت: “من معتقدم که این کشور به طرز باورنکردنی تقسیم شده است و این پیگرد قضایی – نه فقط من بلکه همه J6ers – اوضاع را بدتر می کند.”

وی ادامه داد: “من معتقدم که هر J6er یک زندانی سیاسی است و همه آنها به شدت تحت اتهام قرار می گیرند. این باعث می شود مردم احساس کنند که این دولت حتی از قبل غیرقانونی تر است.”

اینجا ثبت نام کنید برای دریافت خبرنامه های روزانه و هشدارهای اخبار فوری، مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.
پست جدید  خرید سرور مجازی ویندوز بیش از 50 لوکیشن مختلف با تحویل آنی