سوند فولی از رایج ترین نوع سوندهای ساکن است

. نوک سوند فولی سدان آغشته به ژل گردیده و وارد مجرا گردد،معمولاٌ بعد از ورود 3/1 سوند در مجرای ادرار خانمها و حدود 2/1سوند درمجرای ادرار آقایان ،جریان ادرار وارد باقی مانده بسته بندی درنی سوند می گردد و نشان می دهد که سوند در مثانه قراردارد. افزایش درجه حرارت بدن که میتواند نشان دهنده عفونت باشد. ممکن است مقداری خون یا ادرار در اطراف محل ورود کاتتر به بدن خود مشاهده کنید، به ویژه هنگام راه رفتن یا دفع مدفوع که این طبیعی است، به شرطی که ادرار در کیسه ادرار تخلیه شود. به عنوان مثال اگر شما و یا بیمار شما به دلیل قطع نخاع که باعث بی اختیاری ادرار می شود از سوند استفاده می کنید، باید آن را مرتبا هر 14 روز یکبار تعویض کنید. 7. کیسه ادراری را حداقل هر 8 ساعت و یا هر زمان که پر شد، تعویض کنید.

سوند فولی سه راهیروند تعویض و نصب این کیسه با کیسه متحرک به صورتی پیچیده تر است و به لوازم بیشتری برای نصب نیاز خواهید داشت، که عبارتند از: کیسه شب، نوار چسب یا گیره و یک پنبه آغشته به الکل. لازم به ذکر است هیچ گاه نباید پنبه را از پایین به سمت بالا کشید، زیرا به دلیل حساس بودن پوست ناحیه تناسلی سوند فولی باعث ایجاد سوزش می شود. افرادی که توانایی تخلیه ادرار به هر دلیل را نداشته باشند. دستگاه ذخیره کننده اکسیژن را به کاتتر اکسیژن وصل می کنند. تنها زمانی که بالون کاملاً خالی است می توان کاتتر فولی را خارج نمود. نصب سوند برای بانوان نسبت به آقایان تا حدودی پیچیده تر است و نیازمند تجهیزات بیشتری است و ما با به روز ترین تجهیزات پزشکی، نصب سوند برای بانوان با هر سنی در منزل را انجام می دهیم.

از دیگر علل ابتلا به احتباس ادراری می توان به هیپرپلازی خوش خیم سوند فولی پروستات در آقایان اشاره نمود که عموما درمردان 50 تا 60 ساله رخ می دهد. ممکن است قبل از سوند گذاری برای آقایان ، از ژل لیدوکایین برای جلوگیری از احساس درد یا ناراحتی ، استفاده شود . ترانسفورماتور هيچ دردى ندارد، فقط ممكن است در محلى كه تكنسين آن را قرار مى دهد شما كمى احساس فشار كنيد، چرا كه تكنسين گاها مجبور است براى پيدا كردن زاويه مناسب و گرفتن بهترين عكس اين دستگاه را روى بدن شما كمى فشار دهد. فقط باید از آب استفاده نمود سوند فولی چرا که هوا ممکن است از بالون نشت کند و سالین ممکن است کریستالیزه شود و باعث کارکرد نادرست دریچه یا انسداد مجرا شده ، مانع خالی شدن مناسب گردد. برای سوند های بسته بندی نشده لزوما باید فقط 5 سانتی متر از ابتدای سوند را به ماده لغزنده آغشته کرد.

پس از اینکه سوند کاملا به ماده مذکور آغشته شد سوند فولی سدان آن را داخل سینی می گذاریم و به سراغ پنبه ها می رویم. ضمنا این پارچه باید کل نواحی شکم و ران را پوشش دهد، سپس سوند استریل را برداشته و آن را به 7 میلی لیتر ماده لغزنده آغشته می کنیم. در اینجا به مراحل نصب سوند می رسیم، سینی سونداژ را باز کرده، پارچه استریل را بر می داریم و آن را بین دو ران و تا حدودی زیر باسن بیمار می گذاریم. در ادامه پارچه استریل دوم را که دارای یک سوراخ ریز است را بر میداریم و بر روی آلت تناسلی قرار می دهیم، به گونه ای که سوراخ ریز کاملا روی پیشابراه قرار گیرد.

فروش سوند فولی سه راهتا 72 ساعت پس از خارج کردن سوند، از مصرف نسکافه، قهوه، نوشابه و یا هر گونه نوشیدنی دارای کافئین بپرهیزید زیرا باعث تحریک مثانه می شوند و روند درمان شما را با اختلال مواجه می کنند. سوند فولی و یا ما به شما ارائه دهیم، نصب سوند از نوع مجاری ادراری و یا جراحی باشد که هر کدام تعرفه جدا دارند که طبیعتا انجام عمل جراحی مقداری پیچیده تر است و هزینه آن نیز بیشتر است. سوندهای داخلی، ممکن است روزها یا هفته ها در محل باقی بماند و توسط یک بادکنک متورم در مثانه نگهداری شود. برای افرادی که کنترلی روی تخلیه ادرار خود ندارند و یا دچار انسداد در مجاری ادرای می باشند از خدمات وصل سوند ادرار در منزل استفاده می شود. طریقه نصب و گاواژ مواد غذایی از طریق سوند معده در منزل چگونه است؟

اگر مایع زرد رنگ به داخل سرنگ ریخته شود مطمئن می شویم سوند به درستی در معده قرار گرفته است، سپس مواد غذایی رقیق شده را به مدت 45 دقیقه در مجاورت هوا قرار می دهیم سوند فولی تا دمای غذا متناسب با دمای محیط شود. مراحل تزریق دارو به معده نیز مشابه تزریق مواد غذایی رقیق شده است به خصوص داروهایی مانند شربت. برای استفاده از سوند معده به لوازم خاصی احتیاج داریم که عبارتند از: یک سرنگ گاواژ، غذای رقیق شده و یک ظرف استریل. در صورت تعویض دریچه قلب یا استفاده از داروهای رقیق کننده خون، ممکن است قبل از وارد کردن s,kn، پزشک مصرف آنتی بیوتیک را توصیه کند. • اگر شما مدتی پس از نصب سوند در اطراف ناحیه تناسلی و پیشابراه علائمی مانند: التهاب،تورم و قرمزی پوست را مشاهده کردید، باید سریعا به پزشک خود و یا کادر خدمات درمانی مراجعه کنید زیرا این عوامل نشانه عفونت است.

نحوه شستشوی کیسه شب به این گونه است که پس از بیدار شدن باید آنرا تخلیه کنید، شسته و ضدعفونی کنید. پس از اینکه سوند را خارج کردید، حتما باید محل آن را ضد عفونی کنید، اگر آقا هستید، می توانید برای این کار از محلول آب و نمک استفاده کنید و آلت تناسلی خود را تا قسمت مثانه به آب و نمک آغشته کنید و صبر کنید 5 دقیقه باقی بماند، سپس به وسیله یک دستمال حوله ای تمام آن ناحیه را پاک کنید. اگر خانوم هستید سوند فولی همچنان می توانید از نمک محلول شده در آب استفاده کنید و پس از بیرون آوردن سوند از مجرای ادراری حتما باید ناحیه تناسلی خود را ضد عفونی کنید. اما اگر پس از 72 ساعت همچنان دفع ادرار شما و یا بیمار شما با اختلال مواجه بود، حتما با متصدیان خدمات درمانی خود تماس حاصل نمایید تا به آن رسیدگی شود، چون که ممکن است شما به عفونت دچار شده باشید، حتی اگر دچار تکرر ادرار نیز شدید همواره جای نگرانی نیست زیرا این امر نیز تا 48 ساعت پس از بیرون آوردن سوند از مجرای ادراری کاملا طبیعی است.

سوند فولی سه راههنگامی که سوند را خارج کردید و به صورت طبیعی ادرار را دفع کردید، سوند فولی رنگ آن باید کاملا زرد باشد و رنگ صورتی مایل به قرمز تا حداکثر 48 ساعت پس از بیرون آوردن سوند امری طبیعی است و دلیل آن مقدار خونی است که وارد مجاری ادراری می شود که بسیار ناچیر می باشد. زیرا پس از آن موعد دیگر بلا استفاده است، اما اگر به صورت طولانی مدت به سوند نیاز دارید و به دلیل کهولت سن، تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار از سوند استفاده می کنید، نیاز دارید که سوند را مرتب تعویض کنید. پس از شستشوی کیسه و لوله آن کمی صبر کنید تا خشک شود، در این حین می توانید از کیسه پایی استفاده کنید، پس از اینکه خشک شد به وسیله یک قیف، سوند فولی محلول 50 میلی لیتر سرکه و 250 میلی لیتر آب را به داخل کیسه بریزید.

نوع دیگری از کیسه های ادرار کیسه تخلیه شب می باشد که شما هنگام خواب باید آن را به لبه تخت آویزان کنید. پس از تکان دادن کیسه آنرا تخلیه کنید، سپس کیسه را در معرض هوا قرار دهید و صبر تا خشک شود، محل اتصال کیسه به لوله سوند را با پنبه الکلی تمیز کنید و کیسه را وصل کنید و در انتها، محل اتصال کیسه را با درپوش استریل بپوشانید. در صورتی که به طور اتفاقی اتصال سوند و لوله قطع گردد، هردو قسمت را توسط پنبه الکلی تمیز کرده و به محل مربوطه وصل کنید و سپس با پزشک خود تماس حاصل کنید.

سوند فولی 16از روش های دیگری که می توان به وسیله آن سوند را خارج کرد می توان به حالت درازکش اشاره کرد، برای خارج کردن سوند در این حالت باید شما اول لباس های پایین تنه را به کلی در بیاورید و به حالت طاق باز دراز بکشید، زانو ها را خم کنید و پاهای خود را موازی یک دیگر قرار دهید، مثانه و پیشابراه را شل کنید، سپس به آرامی سوند را بیرون بیاورید. • شما حتما باید کیسه ادراری را هر 5 روز یکبارتعویض کنید، البته این مدت بستگی به میزان دفع ادرار دارد و لازم به ذکر است که حتما باید خود سوند نیز هر دو هفته یکبار در صورت لزوم جایگزین شود. سوند فولی پیروی از سیاست آژانس ، تمیز کردن روزانه مجرای مجرای ادرار با آب و صابون یا پاک کننده پروینه را انجام دهید. کیسه شب به وسیله نوار چسب یا گیره به آن گوشه تخت که به مجاری ادرار شما نزدیک تر است آویخته شود و در انتها، صبح بعد از بیدار شدن تخلیه و تمیز شود.

سوند فولی چیستکیسه های تخلیه ی ادرار مربوط به سوند فولی توسط یک آویز به کنار تخت آویزان می شوند و زمانی که این کیسه ها پر شدند، سریعا با کیسه های جدید تعویض می گردند. افرادی نیز هستند در هنگام نصب و استفاده از سوند دچار عوارض جانبی نا خواسته ای می شوند که از آن می توان به عفونت ادرار اشاره کرد و ممکن است شما نیاز به تعویض و برداشتن سوند زوتر از موعد نیاز پیدا کنید. از لباسهای زیر نخی و پنبه ای استفاده کنید تا از رطوبت در ناحیه تناسلی پیشگیری شود. تمامی محتویات داخل بسته را بر روی گلوله های پنبه ای بریزید . سوند فولی حتی اگر در اطراف مجاری ادراری خود موارد مشکوکی به چرک را مشاهده کردید، سریعا سوند را بردارید. نصب سوند مانند هرگونه خدمت پرستاری دیگری، نیازمند دقت، مهارت و رعایت اصول و استانداردهای موجود در آن است. انواع سوندهای ادراری با اندازه های مختلف موجود است .

اگر سونداژ با مانع رو به رو شد دست از فشار اضافی بر میداریم و منتظر میشویم تا مثانه به طور کامل خالی شود ، برای اطلاع یافتن از اینکه مثانه خالی شده است یا خیر، سوند را بیرون کشیده و مقدار داخل آن را اندازه گیری می کنیم. اگر پس از خارج کردن سوند از آلت تناسلی احساس خارش خفیف کردید اصلا جای نگرانی نیست، زیرا این امر بخاطر گردش هوا در آن ناحیه می باشد اما اگر احساس درد کردید سریعا ما را مطلع سازید، زیرا ممکن است دیواره مجاری ادرار هنگام خروج سوند صدمه دیده باشد و ما سریعا بدون پرداخت هزینه اضافی به رفع این مشکل می پردازیم. در موارد نادر، بيمار ممكن است حساسيت هاى خفيفى را در ناحيه مورد بررسى احساس كند، كه اين ناراحتى چند ساعت پس از سونوگرافى از بين خواهد رفت. ما به شما این سوند را به عنوان جایگزین مناسبی برای سوندهای مجاری توصیه می کنیم.

خرید سوند فولی سه راه

ما می توانیم با استفاده از افراد با تجربه و ماهر این کار را برای شما آسان کنیم. انسداد پیشابراه به وسیله وضعیت آناتومیکالی که ادرار کردن را سخت نماید، مانند: هیپرتروفی و بزرگی پروستات، سرطان پروستات یا باریک شدن و تنگی پیشابراه. نام دیگر این سوندهای موقت، سوند فولی گذاشتن سوند نلاتون یا سوند ساده است. مراقب از سوند سوپراپوبیک مقداری زمان بر است و پاکیزگی در آن کاملا باید رعایت شود. برای محافظت از سوند نصب شده در منزل چه نکاتی باید رعایت شود؟ هزینه سونداز در منزل یا هزینه تعویض سوند در منزل به نوع سوند بستگی دارد و در کل مبلغ ثابتی برای تعویض یا سوندگذاری در منزل در هوم سرویز ارائه شده است در صورت نیاز به دریافت مشاوره و استعلام دقیق هزینه نصب سوند در منزل هوم سرویز کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواست نمایید. سوند فولی را می توان از طریق مجرای ادرار و یا قسمت زیر شکم تا 90 روز استفاده نمود.

قیمت سوند فولی سه راه

4. کاتتر را با استفاده از دستگاه Stamey وارد بدن می کند. با توجه به کاربردی که سوند دارد بهتر است با یک تعریف دقیق و مشخص درباره ی سوند بگوییم سوند در واقع یک لوله نازک و استریل می باشد که از ان برای تخلیه ادرار استفاده می شود به این صورت که سوند به داخل مثانه و برای تخلیه ادرار وارد می شود و ان را تخلیه می کند. پنبه ها را گلوله گلوله می کنیم سپس به هر کدام بتادین می زنیم و پنبه های آغشته به بتادین را از بالا به پایین بر روی ناحیه تناسلی می کشیم، زیرا این عمل از ایجاد عفونت جلو گیری می کند، سپس با یک دست ناحیه فرج را باز می کنیم.

این عمل حداکثر سه بار تکرار می شود و آلت تناسلی از بالا به پایین به وسیله چند پنبه در سه مرحله تمیز می شود. لازم به ذکر است این کار را باید با دست بدون دستکش استریل انجام داد، سپس گلوله های پنبه را با پنس بر می داریم و ترشحات آلت تناسلی را از بالا به پایین تمیز می کنیم و باید برای هر قسمت از پنبه جداگانه استفاده نمود. بنابراین توصیه می کنیم در هنگام مواجهه با علائم عفونت سریعا با ما تماس حاصل فرمایید سوند فولی تا شما را در راستای رفع عفونت راهنمایی کنیم. روال انجام این کار به این صورت است که ما سرنگ را به سر سوند که در انتهای آلت تناسلی قرار دارد متصل می کنیم و آب مقطر داخل بادکنک به وسیله خلاء به صورت خودکار وارد سرنگ می شود، پس از اینکه آب داخل بادکنک سوند تخلیه شد، سوند را به آرامی خارج می کنیم و سپس به ضد عفونی ناحیه پیشابراه می پردازیم.