مقایسه تویوتا یاریس و مزدا 3 قدیم

این خودرو به کمک این مجموعه قادر است در مدت زمان 11 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و تا 175 کیلومتر بر سرعت نیز ادامه دهد. پانچی به اندازه کافی برای مقابله با پرش و رانش کم سرعت در جریات ترافیک شهری وجود دارد و یاریس هیچ مشکلی جهت نگه داشتن خودرو در ترافیک ندارد. میتوانید نسل دوم و سوم این خودرو را در قالب مدلهای 2008 تا 2016 در بازار ایران پیدا کنید. میتسوبیشی لنسر از بازار دست دوم ضعیفتری برخوردار است، اما به دلیل کیفیت ساخت مناسب و طراحی ظاهری مهیج بهویژه در مدل فیسلیفت 2018 میتواند گزینه مناسبی برای افراد نسبتا خاص پسند به شمار رود. با توجه به قیمت میتسوبیشی لنسر 2018، شما میتوانید این سدان ژاپنی جمعوجور شهری را در رنج قیمتی 750 تا 800 میلیون تومان خریداری کنید. اگر قصد خرید یک سدان جمعوجور ژاپنی دارید، رایجترین گزینههای این بخش بازار شامل مزدا 3 جدید صندوقدار، تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر خواهد بود. این خودرو ابتدا در کلاس بدنه هاچ بک عرضه شد و بعد از مدتی مدل هاچ بک آن نیز به بازار عرضه شد.

لازم به ذکر است که حین عبور پرسرعت از پیچها و مسیرهای منحنی شکل حتما بایست حواس راننده به تکانهای عرضی بدنه و ناپایداری نسبی آن باشد؛ زیرا عملا یاریس برای مانورهای پرشتاب و یکباره طراحی نشده است. همچنین در مقایسه با یاریس اصلی ، کراس اوور آن بزرگتر است و فضای بیشتری برای سرنشینان دارد. ضمن آنکه لوازم یدکی و بدنه مزدا 3 نیز به دلیل مونتاژ طولانی مدت در داخل ایران، با سهولت بیشتری یافت خواهند شد. به عنوان یک قاعده ، دیوار عقب بدنه چنین اتومبیل هایی شیب دار است. مصرف سوخت تویوتا یاریس در هنگام تست به طور میانگین 7.8 لیتر در 100 کیلومتر مسافت است. برخلاف سایر مدلهای یاریس GR، در مدل RS از جعبهدنده ۶ سرعته دستی و سامانه تمامچرخ متحرک خبری نیست و انتقال قدرت بهوسیله یک جعبهدنده CVT نسل جدید به چرخهای جلو صورت میگیرد. بزارید جلو اسم. اون نمیدونم چی اهان تویوتا اخه به اونا هم ميشه بگی.

جلو داشبورد به مانند اغلب کارهای تویوتا ساده و حداقل کلیدهای کنترلی طراحی شده است. بررسیهای فنی نشان میدهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۲۰ نیوتن متر در ۴۴۰۰ دور در دقیقه است. خودروهای کرهای درزمینه امکانات پربار هستند و ریو نیز از این نظر توانسته با ارائه امکانات رفاهی و ایمنی مناسب، جایگاه خود را در بازارهای جهانی تثبیت کند. برای تصمیم گیری ظاهر، کیفیت، تجهیزات ایمنی استاندارد، عملکرد و راحتی بررسی شده است و یاریس با داشتن تمام پارامترهای ذکرشده و به دلیل موتور ۱ لیتری جدید و همچنین نسخه GR بسیار مورد تمجید داوران قرار گرفته است. اگر بخواهیم این دو مدل را با یکدیگر مقایسه کنیم، بهتر است بدانید که تویوتا کرولا از سواری نرمتر و دوام فنی بالاتر برخوردار است و در طول زمان احتمالا با خرابی کمتری نسبت به مزدا 3 مواجه خواهد شد. حتی اگر بخواهیم با خودروهای لوکس و نیمه لوکس مقایسهاش کنیم، هم قدرت کافی و هم امکانات رفاهی برابری از اکثرشان مییابیم. در جمع بندی کلی می توان این خودرو را با توجه به فضای کافی برای سرنشینان و صندوق بار بزرگ،مناسب خانواده و سفر برشمرد.

یاریس جدید در بسیاری از جنبهها بهبود یافته است. از بزرگ ترین نقاط قوت یاریس، فرمان الکتریکی آن است که لذت رانندگی در شهر با آن را دو چندان می کند. در این بین مهمترین نقص این مدل، فقدان آپشنهای رفاهی متنوع است که موجب ضعف جایگاه یاریس در برابر حریفان خواهد شد. در این بین دو گزینه اول یعنی خرید مزدا 3 و تویوتا کرولا E170 مدل 2017-2014 بیشتر مدنظر مشتریان ایرانی قرار دارند. سدانهای ژاپنی طرفداران زیادی در ایران دارند و همواره بین مالکان و علاقهمندان خودروها بحث بر سر کیفیت و برتری محصولات ژاپنی نسبت به رقبای پرطرفدار کرهای، داغ بوده است. اگر شما نیز جزو علاقهمندان به این خودروها هستید و نمیدانید با پول خود سدان ژاپنی چی بخرید، از شما دعوت میکنیم به پیشنهادات ما که در قالب این مقاله به محضر شما ارائه شدهاست، توجه فرمایید و در نهایت سدان ژاپنی مطابق نیاز و سلیقه خود را خریداری کنید. به نظر میرسد تنها گزینه شما در حوزه خرید یک سدان ژاپنی کوچک و اقتصادی، خرید تویوتا یاریس سدان باشد. 22-12-2009, 02:34 PMفرمایش شما متین، ولی برای ایرونی جماعت تویوتا خیلی ظریفه!