نخست وزیر می گوید جنایات جنگی “مزاحم و آزار دهنده” است

نخست وزیر اسکات موریسون گزارش این هفته در مورد ادعاهای جنایات جنگی را که توسط سربازان استرالیایی در افغانستان مرتکب شده است “ناراحت کننده و آزار دهنده” توصیف کرده است.

با این حال ، آقای موریسون می گوید این ادعاها باید در سیستم قضایی استرالیا “تحت قوانین ما ، قوانین ما” بررسی شود.

نخست وزیر به گزارشی در مورد جنایات جنگی که گفته می شود تعداد کمی از سربازان SAS مرتکب شده اند ، پاسخ داده است. (9 خبر)

نخستين بار است كه نخست وزير در مورد گزارش انفجاري اظهار نظر مي كند ، كه ادعا مي شود شواهدي در دست دارد كه بعضي از نيروهاي ويژه حداقل 39 غيرنظامي افغان يا زنداني را به قتل رسانده اند.

آقای موریسون به خبرنگاران گفت: “با این وجود ، اولین تأملات من در این مورد ، البته باید بگویم ، مانند همه استرالیایی ها ، محتوای آن گزارش ، نگران کننده و ناراحت کننده است.”

“ما باید اطمینان حاصل کنیم که جدی بودن محتوای این گزارش تحت سیستم قضایی استرالیا توسط استرالیایی ها مطابق با قوانین ما رسیدگی می شود.

ژنرال آنگوس کمبل ، رئیس نیروی دفاعی در جریان انتشار گزارش بریتون. (9 خبر)

“به همین دلیل است که ما به سرعت در تلاشیم دفتر بازپرس ویژه را تاسیس کنیم و اطمینان حاصل کنیم که در محل مستقر شده است تا بدیهی باشد که در یک روند مناسب با فرض بی گناهی می تواند مسئولیت این موارد را بر عهده بگیرد.”

آقای موریسون گفت که مهم این است که اقدامات “تعداد کمی” از نیروهای دفاعی منعکس کننده تمام زنان و مردان خدمتگزار استرالیا نیست.

تحقیق درباره جنایات جنگی احتمالی پلیس به تحقیقات جنایی در مورد اقدامات 19 سرباز فعلی یا سابق توصیه می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>