RBA نرخ بهره را در حالت ثابت نگه داشته و در 0.1 درصد پایین نگه دارد

نرخ بهره استرالیا پس از تصمیم بانک مرکزی کشور مبنی بر کاهش بیشتر نرخ نقدی رسمی ، در بقیه سال 2020 در پایین ترین سطح تاریخی یعنی 0.1 درصد باقی خواهد ماند.

بانک رزرو استرالیا (RBA) ماه گذشته در روز جام ملبورن نرخ ها را به سطح پایین ترین سطح خود کاهش داد و گفت که احتمالاً نرخ نقدینگی را تا سه سال بدون تغییر حفظ خواهند کرد.

امروز ، فیلیپ لو ، فرماندار RBA در بیانیه پولی خود گفت این بانک تمام تلاش خود را برای احیای کشور از رکود اقتصادی COVID-19 خود انجام می دهد.

بانک مرکزی استرالیا (RBA) ماه گذشته نرخ معاملات مشهور را در سطح جام ملبورن به سطح پایین خود کاهش داد و گفت در آن زمان احتمالاً نرخ نقدینگی را تا سه سال در جایی نگه دارند. (AP)

آقای لو اظهار داشت: “در استرالیا ، بهبود اقتصادی در حال انجام است و داده های اخیر به طور کلی بهتر از حد انتظار بوده اند. این خبر خوبی است ، اما انتظار می رود که بهبود هنوز ناهموار و ترسیم شود و همچنان به پشتیبانی قابل توجه سیاست بستگی دارد.” .

“در سناریوی اصلی RBA ، تا پایان سال 2021 نخواهد بود که سطح تولید ناخالص داخلی به سطح رسیده در پایان سال 2019 برسد.

“در سناریوی اصلی ، انتظار می رود تولید ناخالص داخلی سال آینده حدود 5 درصد و بیش از 2022 رشد 4 درصدی داشته باشد.”

برای کسی که 400000 دلار وام دارد ، نرخ بهره فعلی 0.1 درصد پس انداز تقریبی 1000 دلار در سال را نشان می دهد – هرچند که این امر به شدت بسته به معامله وام دهنده است.

در حال حاضر نرخ های پایین بهره ، سطح بی سابقه ای از خریداران مسکن را تحریک کرده است تا غرق شوند ، NAB پیش بینی رونق خریداران خانه های اول را کرده است.

اندی کر مدیر ارشد مالکیت خانه NAB به 9news.com.au گفت: “در ماه نوامبر ، تقاضا برای وام های مسکن NAB شدیدتر از چیزی بود که بیش از دو سال دیده ایم.”

“برنامه های کاربردی در شش هفته گذشته در مقایسه با شش هفته قبل بیش از 25 درصد افزایش داشته است.

“تقاضا با نرخ کم سابقه ، افزایش اعتماد به نفس در بهبود اقتصادی و اقدامات قوی حمایت از دولت پشتیبانی شده است.”

فیلیپ لو ، رئیس بانک ذخیره استرالیا (RBA). (سیدنی صبح هرالد)

آقای کر گفت که NAB انتظار دارد با توجه به احتمال پایین بودن نرخ برای چندین سال و با شروع اقدامات محرک بیشتر از سوی دولت های ایالتی ، علاقه شدید ادامه یابد.

وی گفت: “ما در حال حاضر پیش بینی می كنیم كه رشد قیمت ملك در هر دو سال آینده 5 درصد بالاتر باشد و احتمالاً قیمت آپارتمان در رشد قیمت مسكن عقب خواهد افتاد.”

“در حالی که خطرات ناشی از تأثیرات مداوم اشتغال COVID-19 و احتمالاً کاهش سرعت رشد جمعیت وجود دارد ، داده های امروز نشان می دهد که قیمت خانه ها قبلاً تثبیت شده اند و در NAB ما شاهد افزایش علاقه به مناطق خاص به ویژه هستیم.”

کانبرا اکنون دومین بازار گران قیمت املاک است. (تصویر: السا کورتز)

چه نرخ سود کمتری برای AUSSIE متوسط ​​است

نرخ بهره استرالیا – که به آن “نرخ نقدی” این کشور نیز گفته می شود – مبلغی است که هر بانک باید در ازای پول وام خود بپردازد.

به طور معمول وقتی RBA نرخ بهره را کاهش می دهد ، عمده وام دهندگان استرالیا نیز این نرخ را دنبال می کنند.

هرچه نرخ سود وام با یک م institutionسسه مالی کمتر باشد ، پول کمتری نیز باید پس دهید.

اما دی فرانچسکو ، 22 ساله و دانیل جورج ، 23 ساله اولین خریداران مسکن در سال 2018 بودند. آنها جمعیتی هستند که به احتمال زیاد از نرخ بهره پایین بهره مند می شوند. (نه)

برای بسیاری از دارندگان وام ، این تفاوت می تواند فقط چند دلار بیشتر از ماهانه در جیب شما باشد.

اگر بانک شما نرخ کامل کاهش نرخ را تصویب کند – و این یک “اگر” است – دارنده وام مسکن می تواند ماهیانه 33 دلار اضافی داشته باشد.

استیو میکن بکر ، مدیر خدمات مالی گروه Canstar گفت: “با وجود وام گیرندگان موجود در خانه و مشاغل بعید است که بسیاری از این کاهش را ببینند و سابق حتی اگر این کار را انجام دهند ، محرک کاهش نرخ اقتصاد بسیار ناچیز خواهد بود.” .

“نرخ وام گرفتن در حال حاضر آنقدر پایین است که کاهش تا حد زیادی بی ربط است.

وی افزود: حتی اگر كاملاً منتقل شود ، كاهش 0.15 درصدی به طور متوسط ​​400000 دلار در طول 30 سال ، بازپرداخت ماهانه را 33 دلار كاهش می دهد ، كافی نیست كه تفاوت زیادی در هزینه های وام گیرندگان و قصد خرید خانه داشته باشد.

سرویس پشتیبانی بهزیستی ذهنی Beyond Blue’s Coronavirus یک سرویس 24/7 روزانه به تمام استرالیایی ها است. از سایت اینجا دیدن کنید یا با شماره 1800512348 تماس بگیرید
برای ویروس کرونا ویرایش اخطارها و پخش جریانی مستقیم مستقیم به تلفن هوشمند خود ، در سیستم ثبت نام کنید برنامه 9News و اعلان ها را در در تنظیم کنید فروشگاه برنامه یا Google Play

اطلاعات ارائه شده در این وب سایت فقط ماهیت کلی دارد و به منزله مشاوره مالی شخصی نیست. اطلاعات بدون در نظر گرفتن اهداف شخصی ، وضعیت مالی یا نیازهای شما تهیه شده است. قبل از اقدام به هرگونه اطلاعات در این وب سایت ، باید مناسب بودن اطلاعات را با توجه به اهداف ، وضعیت مالی و نیازهای خود در نظر بگیرید.