مردی در تگزاس پس از شکایت خانواده از تیراندازی پنج نفر را کشت

یک کلانتر تگزاس روز شنبه گفت که مقامات منطقه جستجو برای مردی را که مظنون به قتل پنج نفر از همسایگانش در نزدیکی هیوستون است، گسترش داده اند.

کلانتر شهرستان سان جاسینتو، گرگ کپرز، به خبرنگاران گفت که منطقه جستجو برای فرانسیسکو اوروپزا 38 ساله اکنون می تواند به وسعت 16 تا 32 کیلومتری باشد زیرا فرد مسلح بیش از 15 ساعت پس از تیراندازی آزاد مانده است.

تیراندازی در نزدیکی شهر کلیولند در حدود 72 کیلومتری شمال هیوستون رخ داد.

کپر گفت Oropeza ممکن است هنوز یک سلاح داشته باشد.

پس از تیراندازی در شهر، پلیس همچنان در جستجوی فرانسیسکو اوروپزا 38 ساله است. (نه)

پیش از این، آسوشیتدپرس فاش کرد که مرد تگزاسی پس از اینکه خانواده از او خواستند شلیک گلوله در حیاط خانه اش را متوقف کند، با یک تفنگ به همسایه اش رفت و به پنج نفر از همسایگانش از جمله یک پسر 8 ساله و یک دختر نوجوان شلیک کرد.

کلانتر شهرستان سن جاسینتو، گرگ کپرز، گفت که اوروپزا از تفنگی به سبک AR استفاده کرده است و گمان می رود همه قربانیان از هندوراس باشند.

کپر گفت: “همه دورهای او از گردن به بالا بود، بنابراین اساساً در سر بود.” آسوشیتدپرس

این حمله آخرین اقدام خشونت‌آمیز اسلحه‌ای بود که در سال جاری میلادی در ایالات متحده با سرعتی بی‌سابقه تیراندازی‌های دسته‌جمعی را به ثبت رسانده است که برخی از آن‌ها شامل تفنگ‌های نیمه‌خودکار نیز بوده است.

کشتارهای دسته جمعی در مکان‌های مختلفی رخ داده است – مدرسه نشویل، بانک کنتاکی، سالن رقص کالیفرنیای جنوبی، و اکنون محله‌ای روستایی در داخل یک خانه یک طبقه.

مقامات مجری قانون در حال بیرون آوردن اجساد از صحنه ای که در آن پنج نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. (AP)

تا اواخر صبح شنبه، کپر گفت که مقامات از سگ‌های ردیاب عطر و یک پهپاد بالای سر در جستجوی اوروپزا استفاده می‌کردند که به عقیده آنها در زمان تیراندازی مست بود و سپس به سمت جنگلی پر درخت در چند کیلومتری محل حادثه گریخت.

کپر گفت که 10 نفر در خانه بودند – برخی از آنها اوایل هفته به آنجا نقل مکان کرده اند، اما هیچ کس دیگری آسیب ندیده است.

او گفت که دو تن از قربانیان که گمان می‌رود همه از هندوراس باشند، در حالی که بالای دو کودک در یک اتاق خواب افتاده بودند، پیدا شدند.

مردی با تفنگ به همسایگی رفت و شروع به تیراندازی به همسایگانش کرد. (AP)

دو قربانی دیگر، یک زن و مرد، در جلوی در پیدا شدند و کودک مقتول در اتاق جلو بود.

کپر گفت که سه کودک دیگر “پوشش خون” در خانه پیدا شدند و به بیمارستان منتقل شدند و در آنجا مشخص شد که آنها آسیبی ندیده اند.

کپر گفت: “خانم های هندوراسی که روی این کودکان دراز کشیده بودند، این کار را برای محافظت از کودک انجام می دادند.”

کپر گفت که درگیری به دنبال اعضای خانواده بود که به سمت حصار رفتند و از مظنون خواستند تیراندازی را متوقف کند.

مظنون در پاسخ به آنها گفت که به گفته کپرز، این ملک اوست و یک نفر در خانه فیلمی دریافت کرد که مظنون با تفنگ به سمت درب ورودی رفت.

سه نفر از قربانیان زن و یک نفر مرد بودند.

کلانتر شهرستان سن جاسینتو، گرگ کپرز، گفت که مقامات هنوز در جستجوی فرانسیسکو اوروپز 38 ساله هستند. (AP)

نام آنها منتشر نشد. کپر گفت که قربانیان بین 8 تا 40 سال سن داشتند.

کپر گفت که معاونان او حداقل یک بار قبلاً به خانه اوروپزا رفته اند و با او در مورد “تیراندازی به اسلحه او در حیاط” صحبت کرده اند.

هنوز مشخص نیست که آیا در آن زمان اقدامی انجام شده است یا خیر.

فرانسیسکو اوروپزا در این حمله از یک تفنگ به سبک AR استفاده کرد که یک شبه اتفاق افتاد. (AP)

کپر گفت که تازه واردان به خانه اوایل هفته از هیوستون نقل مکان کرده بودند، اما او نمی دانست که آیا آنها قصد دارند در آنجا بمانند یا خیر.

بر اساس پایگاه داده ای که از اول ژانویه نگهداری می شود، حداقل 18 تیراندازی در سراسر ایالات متحده رخ داده است که منجر به کشته شدن چهار نفر یا بیشتر شده است. آسوشیتدپرس و USA Today، با مشارکت دانشگاه نورث ایسترن.

این خشونت به دلیل طیف وسیعی از انگیزه ها آغاز می شود: قتل-خودکشی و خشونت خانگی. انتقام گروهی؛ تیراندازی در مدرسه و انتقام گیری در محل کار.

تگزاس در سال‌های اخیر با چندین تیراندازی جمعی از جمله حمله سال گذشته در مدرسه ابتدایی راب در Uvalde مواجه شده است. حمله نژادپرستانه در ال پاسو والمارت در سال 2019؛ و مردی مسلح در سال 2017 به سمت کلیسایی در شهر کوچک ساترلند اسپرینگز تیراندازی کرد.

رهبران جمهوری خواه در تگزاس درخواست ها برای محدودیت های جدید سلاح گرم را رد کرده اند، از جمله در سال جاری به دلیل اعتراضات چند خانواده که فرزندانشان در Uvalde کشته شده اند.

اینجا ثبت نام کنید برای دریافت خبرنامه های روزانه و هشدارهای اخبار فوری، مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.