مک‌دونالد مسئول جرم داغ چیکن مک ناگت بود که دختر سوخته بود

مک دونالد هیئت منصفه در فلوریدا جنوبی در پرونده ای یافت که یادآور قهوه داغ معروف بود، پس از اینکه یک مک ناگت مرغ داغ از یک غذای شاد بر روی پای دختر کوچکی افتاد و باعث سوختگی درجه دو شد، و یک دارنده حق امتیاز مقصر هستند. طرح دعوی در دادگاه دهه 1990
هیئت منصفه دوم تعیین خواهد کرد که مک دونالد ایالات متحده آمریکا و مالک امتیاز آن، Upchurch Foods، چقدر به کودک و مادرش، فلوریدا جنوبی پرداخت خواهند کرد. SunSentinel گزارش شده است.
تصمیم پنج‌شنبه تقسیم شد و هیئت منصفه دارنده امتیاز را به دلیل سهل‌انگاری و عدم هشدار به مشتریان در مورد خطر غذای داغ و مک‌دونالد مسئول دانستند. ایالات متحده آمریکا مسئول عدم ارائه دستورالعمل برای حمل ایمن مواد غذایی است.
فیلانا هلمز و دخترش اولیویا کارابالو، 7 ساله، در روز چهارشنبه 10 مه 2023، به آخرین شاهد پرونده خود در دادگاه شهرستان بروارد در فورت لادردیل، فلوریدا گوش می دهند.
فیلانا هلمز و دخترش اولیویا کارابالو، 7 ساله، در روز چهارشنبه 10 مه 2023، به آخرین شاهد پرونده خود در دادگاه شهرستان بروارد در فورت لادردیل، فلوریدا گوش می دهند. (مایک استوکر/سان-سنتینل فلوریدا جنوبی از طریق AP)

McDonald’s USA سهل انگاری نکرد و هیئت منصفه استدلال معیوب بودن محصول را رد کرد.

برنت آپچرچ، مالک و اپراتور مک‌دونالد در بیانیه‌ای گفت: «با این خانواده به خاطر اتفاقی که در این حادثه ناگوار رخ داد، ابراز همدردی می‌کنیم، زیرا امنیت مشتری را یکی از بالاترین اولویت‌های خود می‌دانیم.»

ما عمیقاً از حکم امروز ناامید هستیم زیرا واقعیت ها نشان می دهد که رستوران ما در تاماراک فلوریدا واقعاً از این پروتکل ها هنگام پختن و سرو این غذای شاد پیروی کرده است.

هیئت منصفه دو روز شهادت و بحث درباره قسمت 2019 شنیدند که دختر چهار ساله آن زمان را با قسمت بالای ران خود دچار سوختگی کرد.

McDonald’s USA سهل انگاری نکرد و هیئت منصفه استدلال معیوب بودن محصول را رد کرد. (AP)

فیلانا هولمز شهادت داد که برای پسر و دختر چهار ساله‌اش از پنجره‌ای در مک‌دونالدز در تاماراک، نزدیک فورت لادردیل، غذای شاد خریده است. SunSentinel گزارش شده است. او غذا را به فرزندانش که در صندلی عقب نشسته بودند داد.

پس از فرار دخترش شروع به جیغ زدن کرد. این روزنامه گزارش داد که مادر شهادت داد که نمی دانست چه مشکلی دارد تا اینکه برای کمک به دختر اولیویا کارابالو که اکنون هفت ساله است، کنار آمد. او سوختگی پای دختر را دید و با آیفون خود عکس هایی گرفت که شامل کلیپ های صوتی فریادهای این کودک بود.

صدای جیغ این دختر در دادگاه پخش شد. این روزنامه گزارش داد که کودک اوتیستیک شهادت نداده است.

وکلای مک دونالد خاطرنشان کردند که برای جلوگیری از مسمومیت با سالمونلا، غذا باید داغ باشد و قرار نبود که قطعات بین کمربند ایمنی و گوشت انسان بیش از دو دقیقه فشرده شوند.

والدین دختر شکایت کردند و گفتند که مک دونالد و صاحب امتیاز در آموزش کافی کارکنان، هشدار دادن به مشتریان در مورد دمای “خطرناک” غذا و پختن غذا تا دمای بسیار بالاتر از حد لازم، کوتاهی کردند.

در حالی که هر دو طرف توافق کردند که قطعه باعث سوختگی شده است، وکلای خانواده استدلال کردند که درجه حرارت بالای 93 درجه سانتیگراد بوده است، در حالی که مدافعان گفته اند که دمای آن بیش از 71 درجه سانتیگراد نیست.

یک غذای شاد برای یک عکس روی سینی در رستوران مک‌دونالدز در لیتل فالز، نیوجرسی، ایالات متحده، در روز چهارشنبه، 15 فوریه 2012 نمایش داده می‌شود. حداقل 13 ماه در ماه گذشته 6.7 درصد در سطح جهان افزایش یافت زیرا نوشیدنی ها و Chicken McBites به تجارت ایالات متحده کمک کردند.  عکاس: امیل وامستکر/ بلومبرگ از طریق گتی ایماژ
یک دختر چهار ساله در آن زمان پس از اینکه مادرش در سال 2019 یک غذای شاد از درایو-ترو خرید، سوخت. (بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

این پرونده احتمالاً خاطرات دعوای قهوه مک‌دونالد در دهه 1990 را تداعی می‌کند که به یک افسانه شهری در مورد دعاوی به ظاهر بیهوده تبدیل شد، حتی اگر هیئت منصفه و قاضی آن را پیدا کرده بودند.

هیئت منصفه در نیومکزیکو به استلا لیبک، 81 ساله، 2.9 میلیون دلار (تقریباً 4.3 میلیون دلار) غرامت پرداخت که در سال 1992 در اثر قهوه داغ مک‌دونالدز که به دامانش ریخت و پاها، کشاله ران و باسنش سوخت. سعی کرد فنجان را با پاهایش ثابت نگه دارد در حالی که درب آن را باز می کرد تا کرم را بیرون از درایو ترو اضافه کند.

او دچار سوختگی درجه سه شد و بیش از یک هفته را در بیمارستان گذراند.

او ابتدا از مک دونالد 20000 دلار آمریکا (تقریبا 30000 دلار) برای پوشش هزینه های بیمارستان درخواست کرده بود، اما شرکت به محاکمه رفت.

یک قاضی بعداً جایزه 2.9 میلیون دلاری را به 480000 دلار آمریکا (721000 دلار) کاهش داد که به گفته او برای رفتار “عمدی، عمدی، بی پروا” و “بی احساس” مک دونالدز مناسب بود.

اینجا ثبت نام کنید برای دریافت خبرنامه های روزانه و هشدارهای اخبار فوری، مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.