پلیس پرتغال به آخرین جست وجوها برای یافتن سرنخ هایی درباره کودک گم شده پایان داد

مقامات هیچ جزئیاتی در مورد نتایج جستجو در روز پنجشنبه ارائه نکردند.

در بیانیه پلیس قضایی پرتغال آمده است که برخی مواد جمع آوری شده و به آنها تحویل داده خواهد شد آلمانی مقامات برای بررسی
تیم های جستجوی پلیس از یک چادر عملیاتی در نزدیکی Barragem do Arade، پرتغال، چهارشنبه 24 مه 2023 حرکت کردند.
پلیس پرتغال به آخرین جست و جو برای یافتن سرنخ های مربوط به ناپدید شدن مادلین مک کان، کودک بریتانیایی که در سال 2007 در جنوب پرتغال ناپدید شد، پایان داد. (AP Photo/Joao Matos)

جست و جو در اطراف سدی در حدود 50 کیلومتری استراحتگاه پرایا دا لوز، جایی که این دختر سه ساله آخرین بار 16 سال پیش در آن دیده شد، روز سه شنبه به دنبال درخواست مقامات آلمانی آغاز شد.

یک مرد آلمانی که مظنون این پرونده است در حال حاضر به دلیل پرونده ای متفاوت در زندان آلمان است.

پلیس پرتغال، آلمان و بریتانیا در این عملیات سه روزه شرکت کردند که طی آن کارآگاهان سواحل مخزن آراده را مورد بررسی قرار دادند و همچنین از سگ های مواد یاب و یک پهپاد استفاده کردند.

دادستان آلمان، کریستین ولترز، روز پنج‌شنبه به آسوشیتدپرس گفت که مقامات موفقیت جست‌وجو را پس از پایان آن ارزیابی خواهند کرد و افزود که ممکن است هفته آینده بیانیه‌ای صادر شود.

یک تیم جستجوی پلیس در ساحل سد آراد در نزدیکی سیلوز، پرتغال، چهارشنبه 24 مه 2023 کار می کند.
جستجو در اطراف سدی در 50 کیلومتری تفرجگاه پرایا دا لوز، جایی که این دختر سه ساله آخرین بار 16 سال پیش در آن دیده شد. (AP Photo/Joao Matos)

رسانه های پرتغالی گفتند که این چهارمین جست وجوی پلیس برای مک کان بود، پس از جستجوی اولیه در سال 2007 در منطقه جنوبی الگاروه و تلاش های بیشتر در سال های 2013 و 2014. جستجوی دیگری در سال 2020 در آلمان انجام شد.

به دلیل خشکسالی که پرتغال و اسپانیا را تحت تاثیر قرار داده است، این مخزن کمتر از نصف پر است. جستجو در زیر خط آب زیر بارندگی معمولی بود.

در اواسط سال 2020، مقامات آلمانی گفتند که یک شهروند آلمانی 45 ساله، که توسط رسانه ها با نام کریستین بروکنر شناسایی شده بود، که در سال 2007 در آلگاروه بود، مظنون این پرونده بود. بروکنر هرگونه دخالت در این موضوع را رد کرده است.

مقامات گفتند که موفقیت جست و جو را پس از پایان آن ارزیابی خواهند کرد و افزودند که ممکن است هفته آینده بیانیه ای صادر شود. (نه)

بروکنر در حال حاضر به دلیل تجاوز به زن 72 ساله در پرتغال در سال 2005 در حال گذراندن حکم هفت سال زندان در آلمان است.

او به ظن قتل در پرونده مک کان تحت بازجویی قرار دارد، اما متهم نشده است. او سال‌های زیادی را در پرتغال، از جمله در پرایا دا لوز، در زمان ناپدید شدن مادلین گذراند.

مورد مادلین مک کان برای چندین سال توجه جهانیان را برانگیخت، با گزارش هایی از مشاهده او تا دوردست استرالیا، همراه با انبوهی از کتاب ها و مستندهای تلویزیونی در مورد این پرونده.

کریستین بروکنر، مظنون ناپدید شدن مادلین مک کان سه ساله
کریستین بروکنر، مظنون ناپدید شدن مادلین مک کان سه ساله (عرضه شده)

پلیس بریتانیا، پرتغال و آلمان هنوز در حال جمع آوری اتفاقاتی هستند که در شب ناپدید شدن کودک نوپا از تخت خود در تفرجگاه جنوبی پرتغال در 3 می 2007 رخ داد.

او در همان اتاقی بود که برادر و خواهر دوقلویش که در آن زمان دو ساله بودند، در حالی که والدینش با دوستانش در رستورانی نزدیک شام خوردند.

بر اساس پاسخ ایمیلی از وب سایتی که برای جستجوی کودک، findmadeleine.com، راه اندازی شده است، والدین مادلین به دلیل تحقیقات فعال اظهار نظر نکردند.

اینجا ثبت نام کنید برای دریافت خبرنامه های روزانه و هشدارهای اخبار فوری، مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.