Moderna از تنظیم کننده های نظارتی ایالات متحده و اروپا می خواهد عکسهای ویروس خود را تأیید کنند

شرکت مدرن گفت که از مقررات نظارتی ایالات متحده و اروپا روز دوشنبه می خواهد اجازه استفاده اضطراری از آن را بدهند کووید -19 واکسن به عنوان نتایج مطالعه جدید تأیید می کند که عکس از محافظت قوی برخوردار است – رقابت را برای شروع واکسیناسیون محدود با بدتر شدن خشم ویروس کرونا افزایش می دهد.
چندین کاندید واکسن باید موفق شود که جهان همه گیری را که در ایالات متحده و اروپا در حال افزایش است ، از بین ببرد. بیمارستانهای ایالات متحده تا حدی طولانی تر شده اند زیرا کشور بیش از 160،000 مورد جدید در روز و بیش از 1400 مرگ روزانه مشاهده کرده است. از زمان ظهور اولین بار در حدود یک سال پیش در چین ، ویروس منجر به کشته شدن بیش از 1.4 میلیون نفر در سراسر جهان شده است.

Moderna دقیقاً پشت سر Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech در تلاش برای آغاز واکسیناسیون در ایالات متحده در ماه دسامبر است. در آن سوی اقیانوس اطلس ، تنظیم كنندگان انگلیس نیز در حال ارزیابی شلیك Pfizer و دیگری از AstraZeneca هستند.

Moderna عکسهای خود را با انستیتوی ملی بهداشت ایالات متحده ایجاد کرده و قبلاً اشاره کرده است که آنها در حال کار هستند ، اما گفت که نتایج نهایی نهایی را در آخر هفته به دست آورد که نشان می دهد واکسن بیش از 94 درصد موثر است.

واکسن Moderna
در این تاریخ 27 ژوئیه سال 2020 ، پرستار Kathe Olmstead یک عکس آماده می کند که بخشی از واکسن احتمالی COVID-19 است ، که توسط مitسسات ملی بهداشت و مدرن ساخته شده است. مدرنا در 16 نوامبر 2020 ، COVID-19 shot محافظت شدیدی در برابر ویروس کرونا در سراسر جهان ایجاد می کند. (AP)

از 196 مورد COVID-19 تاكنون در مطالعه عظیم آمریكا ، 185 شركت كننده آزمایشی دریافت كننده دارونما و 11 نفر واكسن واقعی دریافت كرده اند. دکتر تال زاکس ، مدیر ارشد پزشکی شرکت کمبریج ، ماساچوست ، گفت: تنها افرادی که به شدت بیمار شدند – 30 شرکت کننده ، از جمله یک نفر که فوت کرد – عکسهای ساختگی دریافت کرده اند.

زاكس به آسوشیتدپرس گفت ، وقتی او نتایج را آموخت ، “من به خودم اجازه دادم برای اولین بار گریه كنم.” “ما قبلاً ، فقط در آزمایش ، زندگی را نجات داده ایم. فقط تصور كنید كه تأثیر آن در افرادی كه می توانند این واكسن را دریافت كنند ، چند برابر می شود.”

مدرنا گفت: تاثیری عکس ها و سوابق ایمنی خوب تاکنون – فقط با عوارض جانبی موقت و شبیه آنفولانزا – بدان معناست که آنها پیش از انجام آزمایش مرحله آخر ، از الزامات تعیین شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای استفاده اضطراری برخوردار هستند. آژانس داروهای اروپایی ، نسخه FDA در اروپا ، اعلام کرده است که برای ترخیص سریعتر و سریع اورژانس نیز باز است.

FDA متعهد شده است كه قبل از تصمیم به استفاده از واكسن COVID-19 ، مشاوران علمی خود علناً درمورد وجود مدارك كافی در مورد هر كدام از كاندیداها بحث خواهند كرد.

ابتدا در 10 دسامبر ، Pfizer و BioNTech اطلاعاتی را ارائه می دهند که نشان می دهد نامزد واکسن آنها 95 درصد موثر است. مدرنا گفت که انتظار می رود نوبت آن در این “دادگاه علمی” دقیقاً یک هفته بعد ، در 17 دسامبر باشد.

اگر FDA اجازه استفاده اضطراری را بدهد ، Moderna انتظار دارد تا پایان سال 20 میلیون دوز آماده برای ایالات متحده داشته باشد. دریافت کنندگان به دو دوز نیاز دارند ، بنابراین برای 10 میلیون نفر کافی است.

Pfizer پیش بینی می کند در ماه دسامبر 50 میلیون دوز جهانی داشته باشد. نیمی از آنها – یا برای 12.5 میلیون نفر کافی است – برای ایالات متحده در نظر گرفته شده است.

در این هفته ، هیئت متفاوتی از متخصصان آمریکایی ، كه توسط مراكز كنترل و پیشگیری از بیماری ها تاسیس شده است ، برای تصمیم گیری در مورد نحوه تأمین منابع اولیه ، جلسه خواهند داشت. انتظار می رود اولین دوزهای کمیاب را برای کارکنان مراقبت های بهداشتی و اگر عکسبرداری در افراد مسن ضعیف به خوبی کار کند ، برای ساکنان مراکز مراقبت طولانی مدت ذخیره کنند. از آنجا که واکسن بیشتری به تدریج در ماه های آینده در دسترس قرار می گیرد ، سایر کارگران ضروری و افرادی که بیشتر در معرض خطر ویروس کرونا هستند ، در این زمینه قرار می گیرند. اما انتظار می رود حداقل تا بهار برای جمعیت عمومی کافی باشد.

شرکت مدرن
در 18 مه سال 2020 ، در پرونده عکس ، یک تابلو ورود به ساختمان Moderna ، Inc ، در کمبریج ، ماساچوست را نشان می دهد. (AP)

در خارج از ایالات متحده ، زاكس گفت كه منابع قابل توجهی از Moderna بعداً ، “در سه ماهه اول” سال آینده ، در دسترس خواهد بود.

وی گفت: “بدیهی است که ما همه توان خود را برای افزایش ظرفیت و تسریع در جدول زمانی انجام می دهیم.”

واکسن های Moderna و Pfizer با استفاده از یک قطعه کد ژنتیکی برای پروتئین “سنبله” که ویروس را آزمایش می کند ، با همان فناوری ساخته می شوند. این پیام رسان RNA یا mRNA ، به بدن دستور می دهد تا مقداری پروتئین سنبله ای بی ضرر بسازد ، به سلول های ایمنی بدن آموزش می دهد تا در صورت بروز ویروس واقعی ، آن را تشخیص دهند.

AstraZeneca هفته گذشته نتایج اولیه گیج کننده واکسن خود را از تحقیقات در انگلیس و برزیل گیج کننده اعلام کرد.

این واکسن در صورت آزمایش در حد اولیه ، با دریافت کنندگان دو دوز کامل 62 درصد موثر به نظر می رسد. اما به دلیل خطای تولید ، تعداد کمی از داوطلبان دوز اول کمتری دریافت کردند – و AstraZeneca در آن گروه گفت ، به نظر می رسد واکسن 90 درصد موثر است.

کارشناسان می گویند مشخص نیست چرا رویکرد با دوز پایین بهتر جواب می دهد و این فقط یک کنجکاوی آماری است.

هنوز یک مطالعه بزرگتر از نامزد AstraZeneca در ایالات متحده در حال انجام است که در نهایت باید به FDA تصویر بهتری از عملکرد آن ارائه دهد. FDA گفته است که هر واکسن COVID-19 باید حداقل 50 درصد موثر باشد.

در همین حال دولت انگلیس باید تصمیم بگیرد که آیا داده های انگلیس برای انتشار سریع در آنجا کافی است یا خیر.

جانسون و جانسون همچنین در مرحله نهایی آزمایش در ایالات متحده و چندین کشور دیگر هستند تا ببینند آیا کاندید واکسن آن فقط با یک دوز می تواند کار کند یا خیر.

هر دو واکسن J&J و AstraZeneca با استفاده از ویروس های بی خطر سرماخوردگی برای انتقال ژن پروتئین سنبله به بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن کار می کنند.

این فن آوری های مختلف تبعاتی را برای سهولت توزیع واکسن های مختلف در سطح جهان دارند. عکس های AstraZeneca مانند واکسن های Pfizer و Moderna نیازی به ذخیره سازی فریزر ندارند.

داوطلبانی که با فناوری های دیگر ساخته شده اند نیز در مراحل آخر تست هستند. شرکت دیگر آمریکایی ، نواواکس ، روز دوشنبه اعلام کرد که ثبت نام 15000 نفر را در یک مطالعه مرحله آخر در انگلیس به پایان رسانده است و قصد دارد استخدام حتی بیشتر داوطلبان را برای آزمایش نهایی در ایالات متحده و مکزیک “در هفته های آینده” آغاز کند.

واکسن های ساخته شده توسط سه شرکت چینی و یک کاندیدای روسی نیز در هزاران نفر در کشورهای جهان آزمایش می شود.

– گزارش شده با آسوشیتدپرس