Spirit of Australia II: خلبان قایق جت استرالیایی برای ثبت رکورد جهانی پدر فقید کن واربی

این آخر هفته، دیو و تیمش قایق تندرو جت خود به نام Spirit of Australia II را برای اولین بار پس از درگذشت کن به آب خواهند برد تا به میراث او به عنوان “سریعترین مرد روی آب” ادامه دهند.

دیو، همراه با تیم Warby Motorsport، به محل دوی های رکورد جهانی اولیه در کوه های برفی NSW بازخواهد گشت تا قایق جت خود را به سرعت 550 کیلومتر در ساعت برساند.

روح استرالیا II
“دیو و پدرش بارها در این مورد صحبت کردند و کن بسیار مشتاق بود که دیو رکورد را بشکند.” (وربی موتور اسپورت)

یک داستان کلاسیک از نبوغ استرالیایی، کن روح اصلی استرالیا را در حیاط خلوت خود ساخت.

او در طول دوران رکوردشکنی خود در ورزش موتورسواری، رکورد سرعت جهانی 463 کیلومتر بر ساعت را در مخزن بلورینگ در جنوب نیوساوت ولز در سال 1977 به ثبت رساند.

او سپس رکورد خود را در سال بعد شکست و از قایق جت با حداکثر سرعت خیره کننده 511 کیلومتر در ساعت بالاتر رفت.

کن قبل از مرگش در فوریه 2023 از نزدیک در طراحی و ساخت یک قایق جدید در کنار پسرش شرکت داشت.

به گفته رئیس تیم موتوراسپرت Warby، فیلیپ فرولی، رهبر سابق اسکادران RAAF، اکنون، پس از هشت سال توسعه، Spirit of Australia II “بهترین چیزی است که قرار است باشد”.

مردی که زمانی پیش از بازنشستگی خود را باتجربه ترین خلبان جنگنده استرالیا می دانست، می گوید: «این آخرین آزمایش برای ثبات است، اگر به این ترتیب برسیم، ادامه خواهیم داد».

در روزهای شنبه و یکشنبه، تیم قایق را در مخزن بلورینگ، یک رودخانه بلند و مستقیم کوهستانی در نزدیکی شهر توموت، پیاده می‌کند.

فرولی به 9news.com.au گفت: «این بهترین آبراه در استرالیا است که ما می‌توانیم آن را انجام دهیم، و شورای Tumut و مردم اطراف آن به طرز باورنکردنی از آن حمایت می‌کنند».

“این همچنین یک وابستگی عاطفی است زیرا کن رکورد را در آنجا ثبت کرد، بنابراین دیو می خواهد این کار را در آنجا انجام دهد.”

روح استرالیا II
این تیم امیدوار است که بادهای کم، و یک «برش» خفیف در سطح مخزن بلورینگ، که به جریان هوا در زیر قایق کمک کند. مخزن بلورینگ، NSW. (وربی موتور اسپورت)

تیم به توانایی های قایق اطمینان دارد.

اما فراولی تأکید کرد که در حالی که آنها مشتاق بودند نام خود را در کتاب های تاریخ ثبت کنند، اما ایمنی خود را برای انجام این کار فدا نخواهند کرد.

این خلبان جنگنده کهنه کار در پاسخ به این سوال که چرا از سال 1978 تاکنون هیچکس نتوانسته رکورد کن را شکست دهد، گفت: دو یا سه نفر تلاش کردند و جان باختند.

او گفت: «دلیل آن این است که آنها به جای انجام کاری که ما انجام می دهیم، که آزمایش تدریجی است، تسلیم فشار شدند.

او به دو تلاش قبلی برای ثبت رکورد رسمی در سال‌های 1980 و 1989 اشاره کرد که منجر به کشته شدن هر دو خلبان در ایالات متحده شد.

او گفت: “ما عجله نداریم. این یک کار بزرگ و فوق العاده خطرناک است. اگر اشتباه شود، در یک ضربان قلب به طرز غم انگیزی اشتباه خواهد بود.”

روح استرالیا II
موتور رولزرویس اورفئوس این قایق از یک جت جنگنده ایتالیایی G-91 فیات می آید. کن واربی ​​موتور جت را از نیروی هوایی ایتالیا برای این قایق خریداری کرد. (وربی موتور اسپورت)

تیم به جای عجله در تلاش برای سرعت رکورددار، قصد دارد “به تدریج به آن دست یابد”.

Spirit of Australia II تحت آزمایش های کامپیوتری گسترده و مدل سازی تونل باد با دانشگاه نیوکاسل قرار گرفته است. این تیم می‌داند که حداکثر سرعت تئوری این قایق بیش از 600 کیلومتر در ساعت است، اما جویندگان سرعت فقط به ثبت یک رکورد جدید بسنده می‌کنند.

فرولی گفت: “دیو و پدرش بارها در این مورد صحبت کردند و کن بسیار مشتاق بود که دیو رکورد را بشکند.”

“این چیزی است که آنها بین خود داشته اند.

کن برای این قایق زحمت زیادی کشید اما متأسفانه قبل از اینکه بتواند رکورد شکستن آن را ببیند درگذشت.

رکورد جهانی دورترین پرواز با هواپیمای کاغذی توسط سه مهندس هوافضا با هواپیمای کاغذی که طول یک زمین فوتبال آمریکایی را طی کرد شکسته شد.  روبل (از سمت چپ) و اریکسون هواپیماهای کاغذی خود را با شاهدانی که نظارت می کنند، تا می کنند.

مهندسان هوافضا رکورد جهانی هواپیمای کاغذی را شکستند

اینجا ثبت نام کنید برای دریافت خبرنامه های روزانه و هشدارهای اخبار فوری، مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود